کاور جنگو

طراحی سایت اختصاصی با جنگو

با توجه به ماشین محور بودن و توانایی بسیار بالا، چندین سال است پایتون مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته است. به دلیل سرعت بالا و گرامر روان این زبان، از آن برای طراحی وب نیز استفاده می شود. از قدرتمندترین فریم ورک های طراحی وب جنگو بوده که برای پایتون طراحی شده است. کدنویسی سریع و پایدار به همراه قدرت بسیار زیاد ئایتون این دو ابزار را در تکنولوژی وب بسیار شاخص کرده اند.

از مزایای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سرعت بالا
  • کدنویسی سریع و پایدار
  • ارتباط و پردازش سریعتر هنگام کار با داده
  • امنیت بالا

وبسایت‌های محبوب ساخته شده با جنگو

در ادامه این مطلب می‌توانید پنج وبسایت محبوب را مشاهده کنید که یا به صورت کامل و یا در بخشی از آن‌ها از جنگو استفاده شده است. 

Disqus

یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌هایی که به تقریبا به صورت کامل از پایتون و جنگو استفاده می‌کند Disqus است. این پروژه قابلیت مدیریت کامنت‌ها و گزینه‌های مربوط به آن را در اختیارتان قرار می‌دهد. دیسکاس بیش از میلیون‌ها کاربر دارد که جنگو به عنوان فریمورک مربوطه به خوبی می‌تواند این افراد را مدیریت کند.

Instagram

اینستاگرام را می‌توان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دانست. این شبکه اجتماعی برای کدهای سمت سرور خود از پایتون و جنگو استفاده می‌کند. چرا؟ چون اینستاگرام حجم بالایی از تعاملات کاربری و داده‌ها را پردازش کرده و پایتون به عنوان زبان اصلی جنگو قابلیت انجام چنین کاری را به توسعه‌دهندگان اینستاگرامی می‌دهد.

Spotify

اسپاتیفای سرویسی‌ست که شیوه گوش دادن به موسیقی توسط مردم را تغییر داد. زمانی که از اسپاتیفای استفاده می‌کنید به کتابخانه بسیار بزرگی از موسیقی‌های مختلف دسترسی خواهید داشت. اما چگونه می‌توان این موارد را کنترل کرد؟ جنگو می‌تواند گزینه مناسبی برای این کار باشد. با استفاده از جنگو توسعه‌دهندگان اسپاتیفای دو امکان بسیار خوب را در اختیار دارند. توسعه سریع بک-اند و وجود گزینه‌های مربوط به یادگیری ماشین در پایتون. 

YouTube

یوتیوب نیازی به معرفی کردن ندارد. این وبسایت در ابتدا با زبان PHPنوشته شده بود اما از آنجایی که رشد بسیار بزرگی را در پیش روی یوتیوب بود توسعه‌دهندگان به این نتیجه رسیدند که باد کل سیستم بک-اند را از ابتدا بنویسند. برای انجام این کار توسعه‌دهندگان از زبان‌های مختلفی چون سی‌پلاس‌پلاس، پایتون و جاوا استفاده کردند. جنگو نیز در بخشی از این فرایند توسعه مشارکت داشت. 

The Washington Post

جالب است بدانید که جنگو در ابتدای کار خود برای ساخت وبسایت محتوایی Lawrence Journal-World استفاده می‌شد. اما حال این موضوع گسترش پیدا کرده و وبسایتی مانند واشنگتن پست نیز از آن استفاده می‌کند. همانطور که گفته شد جنگو می‌تواند برای چنین وبسایت‌هایی مناسب باشد چرا که مقیاس‌پذیری یکی از مهمترین موضوعاتی است که این وبسایت‌ها آن را دنبال می‌کنند.